Відділення дизайну » ККЛП - Київський коледж легкої промисловості

Відділення дизайну

Завідувач відділення - 

Прокопенко Наталія Олексіївна. 

 

 

  

Сучасний стан ринку, коли попит в країні на дизайн-послуги набирає обертів, і дизайнерські речі нині у тренді, спричиняє зростання агенцій та дизайн-студій і відповідно потребу у висококваліфікованих спеціалістах. Коледж є першим серед державних закладів освіти з розвитку сучасної сфери дизайну, в якому поєднано традиції із новими тенденціями в Art та Fashion напрямках.

    Метою освітніх програм: «Дизайн  одягу», «Дизайн взуття», «Дизайн трикотажних виробів», «Комп’ютерний дизайн», «Дизайн аксесуарів» є підготовка дизайнерів, які будуть представляти індустрію моди легкої промисловості на вітчизняному та світових ринках. Навчання представлено в класичних дисциплінах, таких як: «Рисунок», «Живопис», «Основи композиції», «Основи теорії дизайну», «Технологія процесу», «Основи формоутворення та конструювання», «Художнє проектування» і багатьох інших пов’язаних між собою, так і в сучасних: « Fashion-бізнес», « Інноваційні технології  в дизайні», «Історія моди», «Web-дизайн» та інших, які успішно поєднуються з відвідуванням виставок, художніх галерей, музеїв, майстер-класів, тижнів моди, профільних заходів. Навчальні плани щорічно оновлюються та містять тільки актуальні теми з індустрії моди, мистецтва та дизайну виробів легкої промисловості. У процесі навчання в коледжі  студенти мають можливість  проявити себе  в  різних сферах дизайну.  Це і мистецтво художнього розпису тканин,  і  різні  техніки виготовлення  ляльок (пап’є-маше,  паперопластика,  ляльки-мотанки), і художня  вишивка, і ліплення, і мистецтво ікебани, і створення елементів декоруі багатьох інших. Свої творчі ідеї та задуми наші студенти-дизайнери мають можливість реалізувати в навчально-виробничих майстернях,  набуваючи таким чином навики практичної роботи зі створення нових колекцій моделей одягу, взуття та аксесуарів.

Студентам протягом навчання надається можливість представляти свої творчі роботи професіоналам в сфері моди та виробництва на різноманітних  модних показах, фестивалях та конкурсах, таких як: «Печерські каштани», «Сузір’я каштанів», «Битва модельєрів», «Калинове намисто», «Автограф», та інших, що є важливим шляхом до ринку працевлаштування.

Вивчаючи спеціалізацію «Комп’ютерний дизайн», Ви не тільки отримаєте  практичні навиками створення одягу та взуття, а й оволодієте сучасними графічними редакторами та автоматизованими системами проектування (САПР). Високий рівень комп’ютерної підготовки та застосування  сучасних програмних продуктів дозволять випускникам цієї спеціалізації знайти своє місце на ринку праці.

    На даний час не менш актуальною є і спеціалізація «Дизайн аксесуарів». Модні аксесуари та взуття – це сектор зростаючого бізнесу, що пропонує багато можливостей для роботи. Навчальні дисципліни підібрано таким чином, щоб кожний студент розкрив свій власний творчий потенціал, прагнучи  до експериментів, створення інновацій  в дизайні аксесуарів, а знання сегменту індустрії моди, надає можливість створювати реальні комерційні колекції виробів. Студенти мають можливість набути навички з використання традиційних технік ручної роботи виготовлення аксесуарів, так і з використанням нових, інноваційних методів.

       На базі коледжу створено Будинок Моделей, творча діяльність якого спрямована на плідну працю по розробці ескізів та виготовлення швейних і взуттєвих колекцій, розробки власних портфоліо, постановки дефіле (у підпорядкуванні Будинку Моделей знаходиться школа дефіле), а також в організації спеціальних проектів, оформленні творчих виставок, тощо.

      Постійна співпраця з підприємствами надає змогу бути в центрі змін та новин в сфері інновацій виробництва та необхідності підготовки студентів конкурентоздатними на столичному ринках праці. В коледжі запроваджено дуальну освіту. Студенти проходять практику на підприємствах м. Києва, серед яких: ТОВ «Імпреса Текстиль», ТМ «DolceDonna»,ТОВ «Текстиль Єліт-дизайн», ТОВ «Ріто», СПТОВ «РІФ-1» та інших, що дає змогу вдосконалити їх професійні навички, а роботодавцям обрати найкращих до своєї компанії.

Після закінчення Коледжу випускники спеціальності працюють художниками-модельєрами, конструкторами, дизайнерами одягу, взуття, та аксесуарів, художниками-оформлювачами, стилістами, графічними дизайнерами.

 

       Якщо Ви мрієте створювати красу, бажаєте розкрити свій творчий потенціал та проявити талант в світі моди, двері Київського коледжу легкої промисловості відкриті для Вас!