Відділення дизайну » ККЛП - Київський коледж легкої промисловості

Відділення дизайну


Завідувач відділення - 

Прокопенко Наталія Олексіївна. 

 

 

 

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ  «ДИЗАЙН»

 Cпеціалізація 5.02020701.01  «ДИЗАЙН ОДЯГУ»

ДВНЗ "Київський коледж легкої промисловості" з 1996 року здійснює підготовку фахівців у сфері дизайну одягу за напрямом «Мистецтво».

Наш коледж на сьогодні є одним з найкращих навчальних закладів, де створюються і надійний фундамент знань та навиків, і сприятливі умови для художньої творчості студентів.

В програму підготовки фахівців включені такі базові дисципліни, як «Рисунок», «Живопис», «Історія мистецтв», «Історія костюму», «Кольорознавство», «Основи теорії дизайну», «Основи композиції», «Композиційна організація форми», «Основи проектної графіки», «Матеріалознавство», «Основи формоутворення та конструювання», «Художнє проектування», «Макетування та робота в матеріалі», «Технологія процесу» та інші. 

А свої творчі ідеї та замисли наші студенти-дизайнери мають можливість реалізувати в навчально-виробничих майстернях, набуваючи таким чином навики практичної роботи зі створення нових колекцій  моделей одягу. 

Спеціалісти даної кваліфікації на основі отриманих спеціалізовано-професійних знань та навичок  зможуть:

  • проектувати, конструювати, виготовляти сучасний модний одяг різного призначення;
  • розробляти дизайн-проекти; 
  • проводити демонстрації та презентаціїсвоъх творчих робіт;
  • мати базові знання з використання програм автоматизованого комп’ютерного проектування об’єктів дільності, зокрема пакет програм САПР одягу  «Julivi».

Студенти-дизайнери мають можливість представляти свої творчі роботи на показах моделей, які проводяться Всеукраїнською асоціацією дизайнерів, Асоціацією дитячої моди, іншими організаціями, а також на різноманітних фстивалях та конкурсах, таких як: міжнародні конкурси моделей «Феєрія краси» та «Кришталева надія», Всеукраїнський молодіжний фестиваль «Перлини сезону», конкурси модного одягу: «Автограф», «Подіум-престиж», «Київські каштани», «Сузір’я каштанів», «Подих весни» (Росія) та інших.

Якщо Ви мрієте створювати красу, бажаєте розкрити свій творчий потенціал та проявити талант в світі моди, двері Київського коледжу легкої промисловості відкриті для Вас!

                  Cпеціалізація 5.02020701.02  «ДИЗАЙН ВЗУТТЯ»

ДВНЗ   "Київський коледж легкої промисловості" - єдиний заклад в Україні, який готує молодших спеціалістів за фахом дизайнер (художник - конструктор) взуття.

Випускник коледжу володіє комплексом знань та практичних навичок з виконання творчих ескізів; створення оригінальних, ексклюзивних моделей взуття, шкіргалантерейних виробів; приймає участь в показах колекцій; оформлює інтер'єри; виконує проекти з реклами; здійснює творчий нагляд за виконанням дизайн-проектів.

Особливістю дизайнера взуття є можливість створення одягу та аксесуарів для створення цілісного гармонійного образу.

Випускники працюють на взуттєвих підприємствах ("Caman"; "ABIC"; "Gala GurianofF; "Валтекс»; «Николаев Стиль Шуз»; «Галекс»; в будинку моделей взуття; в рекламних компаніях; успішно відкривають приватні підприємства.

Випускниця коледжу Стеценко Ірина працює головним конструктором-дизайнером у відомій, сучасній, взуттєвій фірмі «Фенікс», Випускники Голодова Анастасія і Крамар Ярослав зарекомендували себе як провідні спеціалісти з виготовлення виробів із шкіри та хутра; Ілона Куц розробляє та виготовляє ексклюзивне жіноче взуття, за період навчання приймала участь а Міжнародних конкурсах конструкторів-дизайнерів, де займала призові місця.

В березні 2013 року дизайнери взуття коледжу Ходотай Олена, Жабуровська Поліна, Колоша Христина, Баяк Олександра, Гончаренко Богдан стали переможцями Міжнародного конкурсу дизайнерів взуття та аксесуарів «Shoes-StyP2013» в м. Москва, засновником якого став Московський державний університет дизайну і технологій, В рамках конкурсу було підписано Угоду про взаємне співробітництво.

Досвідчені викладачі поєднують багаторічний досвід підготовки фахівців для модельного бізнесу, нові методики, технології та матеріали. На заняттях розглядаються всі складові створення стилю та іміджу, розробляються колекції прет-а-порте, прет-а-порте-де-люкс, реалізуються авангардні дизайн-проекти.

Унікальність випускника коледжу полягає в тому, що він має широкий спектр вмінь та навичок, а саме: розробляє ескізи майбутньої колекції, будує креслення всіх деталей, розробляє послідовність складання та обробки моделі і самостійно виготовляє взуття.

В навчальних групах створена неповторна творча атмосфера; теплі, дружні стосунки студентів та повага до викладачів.

Спеціалісти за фахом дизайнер (художник - конструктор) взуття є універсальними фахівцями розробки та виготовлення моделей взуття, які конкурентоспроможні на сучасному споживчому ринку.

 Cпеціалізація 5.02020701.03  «КОМП ’ЮТЕРНИЙ ДИЗАЙН»

З 2013-го року  відділення «Дизайн» здійснює підготовку фахівців за новою спеціалізацією – «Комп’ютерний дизайн» за кваліфікацією  3471 «Дизайнер» (художник-конструктор з дипломом молодшого спеціаліста) для виробничих, мистецьких та торгових підприємств, установ та організацій.

В програму підготовки майбутніх фахівців окрім  таких базових дисциплін, як: «Рисунок»,  «Живопис», «Історія мистецтв», «Історія   костюму», «Основи теорії  дизайну», «Кольорознавство»,   «Основи  композиції»,  «Композиційна організація форми», «Основи проектної графіки», «Основи формоутворення та конструювання», «Художнє проектування»,  «Макетування та робота в матеріалі»,  «Матеріалознавство»,    «Технологія  процесу»  та  інших,  включено також поглиблене вивчення  фахових навчальних дисциплін: «Основи інформатики та комп’ютерної техніки», «Системи автоматизованого проектування (САПР) одягу та взуття»,  «Комп’ютерна графіка».   

Спеціалісти даної кваліфікації на основі отриманих спеціалізовано-професійних знань та навичок, відповідно до виробничих вимог зможуть: 

  • забезпечувати кваліфіковане використання теоретичних знань за фахом, сучасного устаткування, комп’ютерної та цифрової техніки, нормативно-технічної  документації та уміння застосовувати їх в процесі практичної роботи;
  • бути компетентними в практичному і оперативному застосуванні теоретичних знань та практичних навиків і вмінь до конкретних виробничих ситуацій; 
  • мати базові знання з комп’ютерної графіки та навики роботи з основними графічними редакторами:  «Paint», «Corel Draw», «Photoshop»,  «Illustrator», «Quark X Press»; 
  • використовувати в своїй професійній діяльності сучасні програми автоматизованого комп’ютерного проектування об’єктів діяльності, зокрема пакети  програм  САПР  взуття  «Iris»  та  САПР  одягу  «Juvili»;
  • вміти аналізувати результати своєї діяльності та проводити демонстрації та презентації розроблених дизайн-проектів. 

     Крім того, молоді спеціалісти будуть володіти певними навиками ділових комунікацій у професійній сфері, знати основи етики та психології ділового спілкування, мати практичні навички роботи в команді.

     У процесі навчання в коледжі  студенти даної спеціальності будуть мати можливість  проявити себе  в  різних  сферах дизайну.  Це і мистецтво художнього розпису тканин,  і  різні  техніки  виготовлення  ляльок (пап’є-маше,  паперопластика, ляльки-мотанки),  і  художня  вишивка,   і   бісероплетіння,  і  мистецтво  ікебани,  і  створення  елементів  декору,  а також представляти свої творчі роботи на різноманітних  фестивалях та  конкурсах, таких  як:  Міжнародні конкурси дизайнерів одягу «Kiev Fashion Week» та   «Lviv Fashion Week», «Days of Kid’s fashion international» конкурсах  молодих модельєрів-дизайнерів «Печерські каштани», «Сузір’я «Каштан», «Битва модельєрів», міжвузівському конкурсі «Калинове намисто» та багатьох інших.