Психолог » ККЛП - Київський коледж легкої промисловості

Психолог

ЯК ВПОРАТИСЯ ЗІ СТРЕСОМ, ТРИВОГОЮ ТА ПАНІКОЮ

В УМОВАХ КАРАНТИНУ

 

Перенесення важливих сімейних подій, скасовані зустрічі, невиконані плани, а ще постійне відчуття тривоги, страху - такі реалії життя у світі, яким поширюється коронавірус. Криза змінює звичний ритм життя а це, в свою чергу, впливає на наш психологічний стан. Давайте розглянемо, що з нами відбувається і як з цим впоратися.

Варто розпочати зі стресу, саме стрес сигналізує нашому організму про те, що необхідна якась дія, щоб змінити наш внутрішній стан задля адаптації до зовнішнього середовища. Відчувати стрес — цілком нормально. Помірний рівень стресу навіть має певну користь для здоров’я, адже організм вчиться правильно реагувати на внутрішні та зовнішні подразники і долати їх. Проблемним є, не сам стрес для організму, а хронічний стрес (дістрес) який не дає відновлення та розслаблення для тіла людини, при цьому неминуча фаза виснаження. Пам’ятайте саме та людина, яка знаходиться в дістресі вона більш уразлива до будь-яких захворювань, її імунітет подавлений, оскільки існує тісний взаємозв’язок нервової системи з імунною.

Наступною крокує тривога, відчувати тривогу – природньо, це одна з наших внутрішніх систем попередження, яка сигналізує про небезпеку чи інші загрози, мобілізує усі фізичні та психічні ресурси і готує наш організм до відбиття чи виходу з небезпечної ситуації. Насправді у тривоги завжди є причина просто ми її не усвідомлюємо.

Необхідно чесно замислитись, спробувати сформулювати чого Ви боїтеся, навіть якщо спочатку ваше формулювання здається нісенітницею, задайте собі запитання: Чого я боюся в реальності? Чому мене турбує саме це? Як діяти аби цього уникнути? Через два-три таких підходи Ви знайдете корінь проблеми. Ваша тривога в будь-якому випадку вгамується.

І наостанок, паніка - страх, який супроводжується невизначеністю, необізнаністю що відбувається, та як з цим жити!!!! Паніка - це концентрація всього афективного світу людини (який складається з афекту, реакції, емоції і почуття) на самому собі. Точніше сказати, людина стає резервуаром, переповненим власною енергією. Через паніку і відбувається вихід цієї енергії, але вихід цей не дуже добре проживається людиною. Отже, паніка - це з одного боку добре, розрядився, з іншого боку - жахливо, бо в цьому стані людина суб'єктивно сприймає себе як божевільний. Однак, це всього лишень уява. Ніхто з розуму не сходить, навпаки, позбавляється від наповненого і вже токсичного афекту.

 Як себе організувати та мінімізувати негативні впливи на психіку? Пропоную Вам правило «Долоньки». Читаючи зазначені 5 пунктів, загинайте по одному пальчику та спробуйте запам’ятати який пальчик відповідає за певне правило, у повсякденні вони Вам нагадуватимуть про кожне з правил!!!!

1. Скласти особистий календар, список поточних завдань та список проектів, свого роду тайм-менеджмент. Тайм менеджмент — це здатність ефективно контролювати і керувати своїм особистим часом, яка полягає в умінні відсортовувати важливі і першорядні справи від не надто нагальних справ. І як тільки людина починає застосовувати цю здатність у своєму житті, у неї відразу зникає вся суєта в справах.

2. Задля збереження та укріплення імунної системи потрібно дотримуватись основних маркерів здоров’я: повноцінний сон; фізичні навантаження; раціональне харчування.

3. Соціальні контакти. Будьте уважними до себе та своїх близьких. Підтримуйте одне одного, пишіть, дзвоніть, залишайтеся постійно на зв’язку. Важливо відчути що Ви несамотні і розуміти, що обговоривши ситуацію з рідними, друзями іншими , Ви зможете вийти зі стресу і вгамувати душевний біль. При цьому будьте перебірливими у виборі співрозмовника, якщо після спілкування Ви помічаєте у себе підвищену тривогу, Вас охоплюють переживання, варто припинити часте спілкування з цією людиною.

4. Навчання включає психіку в режим відновлення та розвитку, коли ми навчаємось нервова система перенаправляється в роботу мозку, а тим часом емоційний стан вгамовується. Спробуйте розвивати в собі рефлексивні здібності - це здатність адекватно оцінювати ситуацію, критично ставитись до своїх думок про неї і змінювати їх у відповідності до ситуації.

5. Піклуйтеся про інформаційну гігієну.Якщо існують сайти, після перегляду яких ви відчуваєте підвищення тривоги, перестаньте їх дивитися. Дізнавайтеся новини з перевірених джерел. Якщо мова про коронавірус то це, наприклад, сайти Всесвітньої організації охорони здоров'я та Міністерства охорони здоров'я України. Раджу слухати лікарів і не читати нічого зайвого. Вірус - це складова екосистеми частиною якої є і людина, отже не можна побоюватися того, що створює рухливість і лабільність імунітету. Остерігатися треба стабільності(бездіяльності) при якій будь-яка жива система гине.

Коронавірус - це небезпека. Він існує об'єктивно і, на сьогодні, надані інструкції по роботі з ним. «Карантин» одна з таких форм. Виграти у вірусу можна, якщо перервати ланцюжок його руху, тобто утримати час, пересидіти в ізоляції.

Впорядкуйте свої думки та час, задля того аби ізоляція не призвела до психологічних проблем чи проблем у навчанні, на роботі. Сподіваюся, що ці вправи допоможуть Вам відновити психологічний баланс і подолати тривожні відчуття.

Бажаю Вам здоров’я фізичного та психічного!!!

 

З повагою практичний психолог Ганна Непрель

Якщо у Вас виникне потреба у психологічній підтримці

Телефонуйте: +380972795163


 В період карантину психологічна служба коледжу працює в онлайн режимі.

За цим посиланням реєструйтесь на консультацію до психолога

чи телефонуйте VIBER: +380972795163,  54321annet@ukr.net.

З повагою практичний психолог Ганна Непрель.

Запис на онлайн консультацію практичного психолога

Київського фахового коледжу прикладних наук Ганни Непрель


Корисні лекції та статті

Поради першокурснику для успішної адаптації до навчання

Рекомендації психолога куратору для успішного встановлення контакту зі студентами

Засоби психологічної безпеки в інформаційному просторі сьогодення

Паління, основна проблема людства!!!!

Булінг в освітньому середовищі

Булінг у житті

Відверто про статеву близкість

День інвалідів

Психологічний аналіз мотивів навчальної діяльності студентів

Характерологічні особливості студентів 1 курсу навчання