Історія » ККЛП - Київський коледж легкої промисловості

Історія

Державний вищий навчальний заклад „Київський коледж легкої промисловості” створений в 1930 році згідно з наказом Наркомату освіти ВРНГ УРСР № 552 від 04.08.1930р. на базі школи взуттєвиків ФЗО №2. До 1935 року називався взуттєво-механічний технікум і мав у своїй структурі два відділення – технологічне і механічне.
Під час Великої Вітчизняної Війни технікум був евакуйований до м.Новосибірськ. Після повернення з евакуації заново створювалась матеріальна база, розширювався профіль підготовки спеціалістів, заклад отримав назву Київський взуттєвий технікум.


У 1952 році було введено в експлуатацію новий гуртожиток по вул. Чигоріна, 4, де могли жити всі студенти технікуму, на І поверсі розмістились швейні майстерні. У цьому ж році розпочато підготовку зі спеціальності „Швейне виробництво”.
У 1955 році введено в експлуатацію новий навчальний корпус по вул. І. Кудрі, 29, нинішня юридична адреса, а технікум перейменовано в Київський технікум легкої промисловості.

Розвиток хімічної промисловості спонукав до створення в 1956 році нової спеціальності „Технологія штучних і хімічних волокон”, а в 1958 році - „Устаткування підприємств хімічних волокон” і „Моделювання взуття та художнє оформлення шкіри”.
Враховуючи вимоги часу, у технікумі з 1963 р. розпочато підготовку зі спеціальностей „Моделювання і конструювання одягу” та „Устаткування швейних фабрик”, а з 1966 року першими серед технікумів „Планування на підприємствах легкої промисловості” та з 1969 р. „Бухгалтерський облік”.
У 1958 р. першим в Україні технікум розпочав діяльність по соціальній реабілітації інвалідів, здійснюється підготовка спеціалістів для Українського товариства глухих (УТОГ).

З 1971 по 1994 рік технікум готував спеціалістів для Монголії, Куби, Лаосу, Афганістану, Болівії, Йордану.
У 2007 році технікум перейменовано в Київський коледж легкої промисловості.
У 2011 році Київський коледж легкої промисловості пройшов чергову акредитацію, готує спеціалістів на чотирьох відділеннях денної та заочної форми навчання за такими спеціальностями:
- виготовлення виробів зі шкіри
- швейне виробництво
- дизайн (одягу, взуття)
- організація виробництва
- бухгалтерський облік

Контингент студентів становить 925 чол. Усі спеціальності мають відповідне навчально-методичне та матеріальне забезпечення. Коледж має в своєму розпорядженні 1 діючий гуртожиток та 1 в стадії будівництва, важливим структурним підрозділом є навчально-виробничі майстерні.
Київський коледж легкої промисловості є базовим навчальним закладом України серед ВНЗ легкої промисловості І-ІІ рівнів акредитації, колектив коледжу є розробником стандартів освіти з основних спеціальностей:
- швейне виробництво;
- виготовлення виробі із шкіри; 
- організація виробництва;
- дизайн.
На сьогоднішній день коледж є єдиним навчальним закладом України І-ІІ рівнів акредитації, що готує фахівців унікальної спеціальності - „Дизайн взуття”. У коледжі навчаються студенти з особливими потребами, серед них: інвалідів по слуху - 129 чол.; дітей-інвалідів - 11 чол.
Студентами Київського коледжу легкої промисловості є представники всіх областей України, м. Києва та Севастополя, він є домівкою для 14 студентів-сиріт.